Mistrovství Evropské unie mládeže 2017
07.08.17, Svatava Ptáčková

Mistrovství Evropské unie mládeže 2017 – Mureck, Rakousko

 

Dne 2. srpna 2017 bylo v rakouském Murecku oficiálně zahájeno 15. mistrovství Evropské unie mládeže v kategoriích do 8 až 14 let. Tento rok pořadatelé na tomto turnaji přivítali zhruba stovku hráčů z celkem 19 evropských zemí.

Náš klub ŠSPM Lipky obsadil hráče do všech věkových kategorií – tedy do 8, 10, 12 a 14 let.

Do Murecku odjeli tito čeští mladí šachisté – Ondřej Svoboda (U8), Matěj Komora, Michal Špriňar (U10), Petra Příhodová (U12) a Lukáš Rybáček (U14).

Na MEU hraje v kategorii U8 celkem 17 hráčů, U10 25 hráčů, U12 26 hráčů a U14 26 hráčů.

V každé věkové kategorii hrají chlapci a dívky současně, vyhodnocení bude probíhat zvlášť.

Naše účast na letošním Mistrovství Evropské unie se koná za podpory Královéhradeckého kraje. Při každé partii předávají naši hráči svým zahraničním soupeřům drobné dárky reprezentující naše město, kraj nebo naši zemi.

Výprava je ubytována a celodenně se stravuje v krásném penzionu nedaleko od místa konání turnaje. Doprovod mladým šachistům dělá paní Svatava Ptáčková a pan Luděk Špriňar, který zároveň s našimi šachisty partie analyzuje.

Dnes bude odehrána 6 partie z celkových devíti, hraje se tempem 90 minut + 30 sekund za každý tah. Výsledky turnaje, online přenos partií a živý přenos z hracího sálu můžete sledovat na www.jugendschach.at.

Obrázky z tohoto turnaje naleznete ve fotogalerii na webových stránkách našeho klubu (www.sspmlipkyhk.cz).

Turnaj potrvá do čtvrtka 10. srpna, kdy po předání cen vítězům a slavnostním zakončení turnaje odcestuje naše výprava domů.

Do dalších partií přejeme všem našim hráčům na mistrovství mnoho úspěchů!

Mgr. Svatava Ptáčková