Fantomas se vrátil… a stálo to za to!

Publikoval(a) Svatava Ptáčková dne

Tak jak slíbil po loňském 1. ročníku REGINA CUP, aneb zahraj si šachy s Fantomasem, že se vrátí, tak také tak učinil. V sobotu 17.12.2016 opět v netradičních (nebo již možná tradičních) prostorách autosalonu CITROËN a SUZUKA fimy Regina a.s. v Hradci Králové proběhl 2. ročník šachového turnaje pod shodným názvem. A opět to byl turnaj „tak trochu jinak“…

Tentokrát nám, pořadatelům, trochu zamotal hlavu již samotný zájem o účast v turnaji, když se hlásili šachisté nejen z pardubického a královehradeckého kraje. Účastníky byli totiž i hráči z Polska (opět), z Moravy a i z Děčína. Nesmírně nás potěšilo, že Fantomas zaujal i tam. Kapacitu turnaje jsme museli tedy navýšit, abychom uspokojili všechny zájemce. Největší výprava dorazila z ŠK 2222 POLABINY s 20 hráči.

Turnaj „tak trochu jinak“. Jak jsme avizovali již v loňském úvodním ročníku, že chceme aby si hráli i dospělí, tak i letos byly pro ně, ale i pro hráče, připraveny doprovodné akce. Takže se znovu soutěžilo na autodráze s RC modely, skládaly se BIG PUZZLE, hrály se šachy s Fantomasem, vyplňoval se kvíz o hlavní cenu doprovodných soutěží – automobil CITROËN s plnou nádrží na víkend ZDARMA. Avšak letos jsme turnaj chtěli ještě víc „tak trochu jinak“ , a proto jsme vyhlásili Soutěž o nejlepší bábovku. A opravdu ani v těch nejdivočejší snech jsme si nedokázali představit, že o tuto doprovodnou soutěž bude takový zájem. Celkem se nám v soutěži sešlo 30 bábovek!!!

Je vidět, že si dospěláci opravdu rádi „hrají“. Porota opravdu neměla záviděníhodnou a jednoduchou práci, aby vybrala vítěze této soutěže. Ale z mého pohledu byli vítězové všichni, kdo se zúčastnili a bábovku přivezli. A za to patří všem veliký dík a obdiv. A nejkrásnější na tom bylo, že tato „sladká“ soutěž nakonec skončila v ústech všech účastníků turnaje.

V hrací místnosti zatím zápolilo 109 hráčů (vloni to bylo 80 hráčů) znovu ve 3 kategoriích. Odpoledne i tady bylo jasno o vítězích.

V kategorii nejstarších 2000-2003 zvítězil Klabeneš Petr z TJ CHS Chotěboř (6 bodů) a v divkách Králová Gabriela z TJ Sokol Zaječice (4 body).

V prostřední, nejsilněji obsazené kategorii 2004-2006, zvítězil v chlapcích Jun Rudolf z TJ CHS Chotěboř (6 bodů) a v dívkách obhájila prvenství z loňského ročníku a zlatou medaili si odnesla Šulcová Tereza (5 bodů) z ŠK 2222 Polabiny.

V nejmladší kategorii 2007 a mladší si první místo v chlapcích vybojoval Kobr Matěj (6 bodů) z ŠK Ústí nad Orlicí a v dívkách zvítězila Hetfleischová Elen (5 bodů) z Region Panda.

Vítězové každé kategorie si, kromě pohárů a medailí, odnesli i dort s šachovou tématikou, který byl opravdu vynikající (opět jsem ochutnal – dcera byla vítězkou jedné kategorie).

Fantomas tradičně zahajoval turnaj a každé kolo znělkou ze známého filmu. Zahrál si šachy s účastníky turnaje a i v letošním ročníku si odnesl jednu porážku, a to od vitěze prostřední kategorie Rudy Juna. Každý měl možnost se s ním vyfotografovat, aby si odnes památku na tento turnaj.

Odpoledne zazněla znělka naposledy a nastal čas se rozloučit. Vítězové odcházeli s poháry, medailemi, ale myslím si, že všichni účastníci odcházeli nejenom s drobnými dárky, ale i s krásnými zážitky. A my pořadatelé jsme odcházeli s opravdu hřejivým pocitem, že se nám „turnaj tak trochu jinak“ povedl uspořádat a s myšlenkami, jaký uděláme ten příští…

Obrovské poděkování patří všem, kteří se na organizaci turnaje podíleli a zejména pak firmě REGINA a.s., zastoupené panem ředitelem Mgr. Karlem Hofmanem a panu Petru Merglovi, řediteli divize prodeje vozů CITROËN, bez jejichž pomoci by se tento krásný turnaj neuskutečnil. Za podporu akce děkujeme rovněž MĚSTU HRADEC KRÁLOVÉ a KRÁLOVÉHRADECKÉMU KRAJI.

Karel Šulc, ředitel turnaje

Výsledky

Fotogalerie

Kategorie:

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *