1. ZŠ a MŠ Josefa Gočára Hradec Králové B

M.Brátová 1; Š.Hrubý 4; M.Satranský 0/3; T.Vaněk 3/3; M.Ruda 0/3; A.Kubeček 0/3

1. ZŠ Pouchov Hradec Králové

P.Šimůnek 2/5; L.Gonda 0/4; J.Petráček 3/5; V.Soukup 2/5; A.Petruchová 0/2; B.Čečková 0/3

Družstva hrála dvakrát každý s každým tempem 1O minut na partii s přídavkem 5 vteřin na tah.

1. Biskupské gymnázium Hradec Králové

L.Zelbová 5; L.Zelba 4/4; H.Fořt 2/3; A.Reschelová 3/3; M.Reschel 2/3; V.Jirků 1/2

P.Zmija 0; M.Hrubá 1; T.Marek 1; T.Jenčková 1

Družstva hrála každý s každým tempem 15 minut na partii s přídavkem 5 vteřin na tah.

Okresní přebor škol Hradecka pro první dvě kategorie se konal na Základní škole Josefa Gočára v Hradci Králové v pátek 11.3.2022. Prezentovalo se 10 přihlášených družstev. V kategorii A 1. – 5. třída s velkým bodovým náskokem vyhrála ZŠ Josefa Gočára Hradec Králové A. Na druhém místě se umístila Církevní ZŠ Hradec Králové a třetí bylo družstvo ZŠ Josefa Gočára HK B.

V kategorii B 6. – 9. třída byly souboje za šachovnicemi velmi napínavé. Sešli se za nimi nejlepší šachisté a šachistky z kraje i z republiky. Nakonec zvítězilo pouze o půl bodu Biskupské gymnázium HK před Gymnáziem Boženy Němcové HK. Třetí místo patřilo ZŠ Josefa Gočára HK A. Vítězná družstva získala pohár, diplom a všichni účastníci za sportovní výkon drobnou cenu.

První družstvo z kategorie A a první dvě družstva z kategorie B postupují do Krajského přeboru škol v šachu. Poděkování patří panu řediteli Petru Sadílkovi za poskytnutí prostoru pro konání soutěže, rozhodčímu Janu Slavíkovi za řízení turnaje a všem účastníkům za výborné a sportovní chování po celou dobu turnaje.