Mistrovství Čech mládeže očima Michala Špriňara

Publikoval(a) Svatava Ptáčková dne

Mistrovství Čech mládeže 2022 – Harrachov

V sobotu 22. října jsme vyjeli na týdenní mistrovství Čech v Harrachově. Hrála celá výprava společně i s dozorem, 5 z nás v mistrovských kategoriích (U14, U16) a Miloš s tátou v openech. Hrálo se v nově rekonstruovaném hotelu Fit Fun, ve kterém jsme i bydleli.

První den se hrálo od 15 hodin, jinak se vždy začínalo v 9 hodin a druhé kolo pondělního dvojkola začalo ve dvě odpoledne. Dopolední zápasy byly mnohem lepší než dřívější odpolední, protože po kole jsme mohli ještě něco málo podniknout, nebo se připravit na další partii s dostatkem energie.

Až na několik šachovnic hráli všichni z mistrovských kategorií v jednom velkém sále, kde se odehrávaly i pozdější simultánky a bleskový turnaj. Zbylé šachovnice a turnaje open se hrály v menší místnosti hned vedle; prvních 20 šachovnic z mistrovských soutěží bylo možné sledovat on-line na internetu.

Nejlepší kolo asi ani nebylo, ale rozhodně byla 2, která byla jednoduše strašná. Nejdříve bych jen tak zmínil 3. kolo (první zápas dvojkola), kdy se odehrál mač Matěj – Michal, který ale po chybách obou hráčů skončil remízou.

Taky vypíšu zážitky mimo hlavní turnaj. Moc jsme se netahali mimo šachy, ale i tak jsme podnikli pár výprav ven na vzduch 🙂

V neděli jsme se vydali na krátkou procházku k Mumlavským vodopádům, ale skoro nikomu se nechtělo, a tak se velká většina těšila spíše na cestu zpátky.

V pondělí bylo dvojkolo, tak jsme se na žádné velké aktivity nezmohli, ale i tak jsme si zahráli, ostatně jako každý večer, holanďany a Bang.

V úterý jsme šli na nákup, protože některým už docházely zásoby, ale pěkně jsme zmokli. Ještě v ten stejný den jsme šli hrát simultánku, kde já, Matěj, Miloš a Ondra S. jsme hráli proti FM Janovi Havlíkovi a Vojta nastoupil proti Stanislavovi Stárkovi. Vojta místo toho, aby tahal soupeře na čas, dal férovou remízu, za což dostal velkou pochvalu. Ondra bohužel prohrál, Matěj s Milošem remizovali a já jsem vyhrál.

Ve středu jsme hráli bleskový turnaj, znovu bez táty a Ondry W. a velmi se nám dařilo. Miloš byl z nás nejlepší, když uhrál 6 bodů, a to jednou ani nenahlásil svoji výhru … Já s Matějem jsme mu byli v patách s 5,5 body a Vojta s Ondrou uhráli pěknou polovinu, tedy 4,5 bodů.

V pátek jsme si zahráli na hotelu bowling, ve kterém nás Matěj pěkně rozdrtil.

V sobotu jsme už nic nepodnikli, jen jsme čekali na vyhlášení a jeli domů.

Turnaj se celkově vydařil, když Ondra W. vyhrál U16 (!!) Vojta se 8. místem také dostal na MČR, já jsem předčil nasazení a ze 40. místa na startu dosáhl 24. místa, Matěj s Ondrou S. nasbírali zkušenosti. V OPENECH se Miloš blýskl výhrou s hráčem 2000+ ELO a táta skončil na 12. místě.

Výsledky:

Na pořadatelských stránkách je také odkaz na fotogalerii z celého mistrovství.

Děkujeme doprovodu a všem, kteří nám pomohli se na takovou akci dostat, udělat přípravy a celkově nás připravili na turnaj. ❤