2) Kategorie B 6.-9. třída ZŠ + příslušné ročníky gymnázií

1. Biskupské gymnázium Hradec Králové          23,5
  2. ZŠ a MŠ Josefa Gočára Hradec Králové   10
  3. ZŠ Bezručova Hradec Králové   10
  4. Gymnázium Boženy Němcové Hradec Králové 4,5

O pořadí na 2.-3. místě rozhodl počet bodů hráčů na 1. šachovnici, vzájemné zápasy byly 4:4.

M.Sejkora 0; M.Tabach 0,5; O.Lipovský 4; J.Puhlovský  0

Okresní přebor škol Hradecka kategorií základních škol se konal na Základní škole Josefa Gočára v Hradci Králové ve středu 30.11.2022. Prezentovalo se pouze osm přihlášených družstev z pěti škol. Turnaj se hrál systémem každý s každým dvakrát tempem 10 minut na partii s přídavkem 5 vteřin na tah.

V kategorii A 1. – 5. třída s náskokem vyhrála ZŠ Josefa Gočára Hradec Králové A. Na druhém místě se umístilo céčko pořádající školy a třetí skončily Třebechovice. Boje na šachovnicích byly vyrovnané, družstva si brala body mezi sebou a do posledního kola nebylo rozhodnuto o konečném pořadí.

Kategorii B 6. – 9. třída jasně ovládl obhájce prvenství Biskupské gymnázium Hradec Králové, jehož hráči ztratili pouze jednu remízovou partii a budou favority krajského kola. Ostatní zápasy byly zajímavější, protože žádná partie neměla předem jasného vítěze. V těsném boji o druhé místo byli nejštastnější šachisté pořádající školy před překvapením turnaje ZŠ Bezručova HK. První tři školy v pořadí získaly pohár, diplom a všichni účastníci za sportovní výkon drobnou cenu.

První dvě družstva z každé kategorie postupují do krajského přeboru škol v šachu, který proběhne v březnu v Třebechovicích. Poděkování patří panu řediteli Petru Sadílkovi za poskytnutí prostoru pro konání soutěže, ředitelce turnaje Svatavě Ptáčkové a všem účastníkům za sportovní chování po celou dobu turnaje, protože šachy jsou vhodným sportem pro školní prostředí.