MČR mládeže do 8 let za účasti hráčů našeho klubu

Publikoval(a) Svatava Ptáčková dne

MČR mládeže do 8 let

Během rozšířeného víkendu 30. 4. a 1. 5. 2023 se konalo Mistrovství ČR těch nejmladších šachistů v pěkné sportovní hale v městě Krnov v Moravskoslezském kraji.

Obě mistrovské kategorie chlapců a dívek do 8 let a doprovodný open mládeže do 14 let se hrály švýcarským systémem na 9 kol a rapidovým tempem 20+10. Mezi účastníky byla také výprava z našeho šachového klubu.

Velký šachový turnaj si poprvé vyzkoušeli sourozenci Zdeněk a Ondra Rejzkovi.

Zdenda hrál v kategorii H8, kde bylo 107 účastníků a skončil na 79. místě se 3,5 body.

Ondřej Rejzek hrál doprovodný turnaj v kategorii HD 14 a skončil na 37. místě se 3 body. Zde bylo 45 účastníků. Věřím, že si oba turnaj velmi užili.