Výsledky děvčat na Mistrovství světa v Itálii

Publikoval(a) Svatava Ptáčková dne

Z mistrovství světa se minulý týden vrátily naše hráčky Anička Voříšková a Lada Zelbová.

Sledovali jsme jejich výsledky a fandili jsme jim. Dostat se na tak významnou šachovou akci není samozřejmostí. Obě byly na MČR ve svých kategoriích na 1. místě a tak mohly vyrazit na vrcholovou světovou akci.

Anička Voříšková hrála v kategorii do 18 let. Dařilo se ji velmi dobře a dosáhla nejlepšího výsledku z české výpravy. Byla na 17. místě z 86 nejlepších hráček světa. Z 11 kol získala 6 a půl bodů. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Lada Zelbová hrála v kategorii do 16 let a skončila s 6 body na 40. místě ze 105 účastnic MS. Taktéž výborný výsledek. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Ladin pobyt na MS byl finančně podpořen Královéhradeckým krajem.

Obě dvě připravoval jejich trenér Luboš Roško, který dlouhodobě dosahuje u svých svěřenců výborných výsledků.

https://chess-results.com/tnr843252.aspx?lan=5&art=25&fedb=CZE&flag=30&turdet=YES

https://www.rajce.idnes.cz/sachysvetla/album/ms-mladeze-2023