Dvě dívčí zlata a postupy na MČR v KP v rapidu!

Publikoval(a) Svatava Ptáčková dne

Dvě zlaté medaile zacinkaly pro naše děvčata Andreu Šolcovou (D14) a Petru Příhodovou (D12) v KP v rapidu v sobotu 9.4.2016, který se hrál na Gymnáziu J.K. Tyla v Hradci Králové. Na radosti z tohoto faktu nic nemění ani skutečnost, že konkurence v těchto dívčích katekoriích byla minimální, neboť neúčast dalších soupeřek není problémem těch, co se turnaje zúčastnila, ale těch, co nepřijela. Odměnou Andree a Pétě tak bude nejen pohár a medaile z tohoto turnaje, ale i účast na podzimním vrcholném republikovém turnaji v rapidu, který pro Petru bude premiérovým. V chlapcích příslušnost ke krajské špičce potvrdil 5. místem v H10 Matěj Komora. I všichni ostatní se v rámci své současné úrovně výkonnosti na přeboru většinou neztratili.
Celkově se za náš klub zúčastnila KP skvělá výprava 11 dětí a na turnaji byla největší z celkového počtu 67 hráčů. Jako jediný klub jsme získali z šesti pohárů, které se na přeboru rozdělovaly, hned dva smile

Z pohledu organizace turnaje nepříjemně překvapily nedostatky tradičního organizátora mládežnických krajských turnajů Ortexu HK (přelosování v průběhu rozehraného 1. kola v kat. HD14, chybějící šachovnice i s hodinami v 1.kole u HD 12, takže Petra na svoji partii musela čekat i v době, kdy již někteří měli 1. kolo odehrané, absence jakékoliv informační nástěnky s nasazením a průběžnými výsledky turnaje…). Situace minimálně na pováženou pro KM KHŠS.

Bodové výsledky našich hráčů v turnaji byly velmi vyrovnané, jak je zřejmé z jejich přehledu, na 4,5 bodu odskočil pouze Matěj Komora.