Sobota 4.2.2017 – velmi vydařený druhý sraz KPŽD

Publikoval(a) Svatava Ptáčková dne

Aktualizace 9.2.2017

Na základě dodatečné kontumace v utkání Ortex B – Třebechovice obsazujeme před posledním srazem druhou příčku!

Web KHŠS – zpráva o KPŽD

V sobotu byl v Třebechovicích odehrán druhý tříkolový sraz nejprestižnější krajské mládežnické soutěže – Krajský přebor žákovských družstev, jehož vítěz postupuje do 1. ligy mládeže. Po velmi dobrém listopadovém startu, kdy jsme prohráli pouze s lídrem a nyní již i očekávaným vítězem soutěže Hronovem, jsme odjížděli s cílem na pěkné výsledky navázat. A podařilo se to skvěle…

Dosáhli jsme na dvě výhry a remízu, takže celková bilance našeho týmu po šesti kolech činí 4-1-1 a držíme se na 3. místě, když bodový zisk s druhým Ortexem B máme shodný, pouze v pomocném hodnocení ve skóre o jeden partiový bod méně. A právě toto bude náš příští soupeř na posledním srazu 1.4. Soutěž pak zakončíme utkáním s nyní čtvrtým, o bod „chudším“ Jičínem C. Na drama v boji o medaile je tedy zaděláno, neboť ostatní družstva již mají větší odstup, i když na rozdíl od nás a uvedených mají o jedno utkání méně. 1. místo Hronova ohrozí již jen jeho naprostý kolaps, o to více mrzí nešťastná prohra s tímto soupeřem na prvním srazu, kdy ve dvou klíčových „vyhraných“ partiích jsme místo 2 bodů brali nakonec jen půl a prohráli 2,5:3,5. Ale stalo se, tentokrát pro změnu při nás stáli „všichni svatí“ a fatálně chybující soupeř na 5. šachovnici v utkání s Pandou, které bychom jinak prohráli. Na nic z toho se však tabulka a historie neptá…

Výsledky 4.-6.kolo:

ŠŠPM Lipky HK – Sokol HK                       4:2
Panda Rychnov – ŠŠPM Lipky HK          3:3
ŠŠPM Lipky HK – DDM Třebechovice    5:1

jsou zásluhou těchto hráčů: host F. Šolc (3 body ze 3 partií !), V. Ulrich (0/2), J. Dedek (1/3), M. Bednář (2/2 !), J.E. Poláková (3/3 !), P. Příhodová (2/2 !), O. Pech (0/1), O. Svoboda (1/2) a náhradník K.A. Ulrichová.

I přes absenci několika členů základní sestavy (Blažek, Špriňar, Komora) jsme dokázali, že potenciál i dalších hráčů našeho klubu je vysoký. Filip na první šachovnici jako nejsilnější hráč soutěže odvedl tentokrát maximum. Těžkou roli na druhé a třetí šachovnici měli Vašek a Honza, pokud by při prodlouženém tempu partií zpomalili svoji hru, jistě by bodový příspěvek byl vyšší, nicméně potýkali se se silnými soupeři. Miloš odvedl svůj standard, na který si rádi zvykáme, tj. pravidelný přísun bodů. Skrytá síla se skrývá, jak se ukázalo, v našich dívkách, Julie i Petra byly stoprocentní – palec nahoru :-) Oliver jako nováček hrál jen jednou, na týmové poradě před posledním kolem a po remíze s Pandou jsme se dohodli, že vsadíme na zkušenost. Ve své partii naznačil své možnosti, ale ještě je nedotáhl do konce. Je to však otázka dalších zápasů, kdy se „vyhraje“. Ondra získal ze svých partií polovinu bodů, když se svojí tradiční soupeřkou z Pandy se držel bílými až příliš „zpátky“ a ta svoji aktivitu přetavila ve vítězství. Poděkování zaslouží přidělit i Kátě, která svojí přítomností v době nemocí jistila tým ze zálohy…

Příležitost pro ni i ostatní méně či nehrající KPŽD přijde příští sobotu 11.2., kdy se opět v Třebechovicích hrají 4 kola o stupínek nižší soutěže – Krajské soutěže žákovských družstev.

Shrnutí na závěr – perfektní týmová práce! A tím, že se teprve na počátku třetího roku činnosti klubu s naprostou většinou vlastních odchovanců můžeme směle měřit výsledky a šíří kádru s nejpřednějšími mládežnickými kluby kraje, bude jistě podobných výsledků přibývat…

 Tabulka po 6. kole (my, Ortex B a Jičín C mají vzhledem k lichému počtu družstev odehráno o 1 utkání více):

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. TJ Hronov 5 0 0 15 21.0 18
2. ŠK ORTEX Hradec Kr. B 4 1 1 13 23.5 22
3. ŠŠPM Lipky HK 4 1 1 13 22.5 21
4. ŠK AD Jičín C 4 0 2 12 23.5 20
5. Region Panda 2 1 2 7 14.5 13
6. ŠK DDM Třebechovice p/O 2 0 3 6 14.5 13
7. ŠK Lípa – DDM HK B 1 1 3 4 12.5 9
8. TJ Jiskra Jaroměř 0 0 5 0 6.0 5
9. Sokol Hradec Králové 0 0 5 0 6.0 4

Web KPŽD

 ŠŠPM-Sokol

  4.kolo ŠŠPM-Sokol, zleva 1.-3. šachovnice, tj. Filip, Vašek, Honza

ŠŠPM-Sokol zleva 4.-6. šachovnice

 4.kolo ŠŠPM-Sokol, zleva 4.-6. šachovnice, tj. Julie Emma, Petra, Oliver

Panda-ŠŠPM

5.kolo Panda-ŠŠPM, zprava vpředu 1.-4. šachovnice, vzadu zleva 5.-6. šachovnice, tj. Filip, Vašek, Honza, Miloš, Julie Emma a Ondra

Kategorie:

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *